Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Smaczna kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. mięso sezonowane Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, focaccia, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *