opona do roweru duro

Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju aut całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go przyzwoicie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie stosuje jednakowej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

dętki duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto spowodować elementy oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower dokumentnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony podczas całego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *